Własna Kuchnia

Żywienie jest istotnym czynnikiem w rozwoju, zachowaniu zdrowia, sprawności fizycznej i umysłowej dziecka, jest więc inwestycją w rozwój naszych przedszkolaków.
Zjadają regularnie trzy posiłki będące podstawą żywieniową. Posiłki serwowane są wg opracowanego jednego jadłospisu obowiązującego we wszystkich placówkach przedszkola. Jadłospisy dostosowane są do możliwości techniczno-organizacyjnych przedszkola. Przygotowywanie posiłków odbywa się z najwyższą starannością, przestrzegając zasad dobrej praktyki produkcyjnej i higienicznej oraz zasad HACCP zapewniających wyeliminowanie nadmiernych strat wartości odżywczej potraw oraz ryzyka zatruć i i zachorowań pokarmowych. Obiady przygotowywane są w naszej kuchni. Porcjowanie dostosowywuje wielkość porcji do wieku i rozwoju fizycznego oraz aktywności dziecka w ciągu dnia. Pozostałe posiłki - śniadanie i podwieczorek przygotowywane są bezpośrednio przed podaniem, ponieważ na każdej placówce posiadamy aneksy kuchenne i odpowiednio przeszkolonych w tym zakresie pracowników. Na podwieczorek też często podajemy ciasto pieczone w naszej kuchni. Produkty do sporządzania tych posiłków dostarczane są do placówek codziennie. Zaopatrzeniem zajmuje się intendent kupując produkty znanych producentów, z ważnymi terminami przydatności tylko w sprawdzonych sklepach i hurtowniach. Dbamy, aby nasze posiłki były nie tylko zdrowe i bezpieczne, ale i smaczne. To co jedzą dzieci wpływa na ich samopoczucie oraz ważne czynności organizmu, a nabyte nawyki żywieniowe często kształtują późniejsze wybory.
Edukując dzieci zarówno w Domu jak i w przedszkolu można wychować pokolenie zdrowych, silnych ludzi z wyrobionymi nawykami żywieniowymi.