'Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta'

~Jan Paweł II

Jestem szczęśliwą mamą bliźniaków  - to dla nich stworzyłam pierwsze przedszkole.

Pamiętajmy, że wychowanie to trudna sprawa, wymaga przede wszystkim ofiary najcenniejszej – własnego czasu. Nic nie zastąpi wspólnej zabawy z dzieckiem, wspólnej rozmowy, wspólnej pracy, wspólnego czytania książki… Czas to prezent najcenniejszy. Pomyślmy, ile dajemy go swemu dziecku? Nie ulegajmy złudzeniom, że dziecko może poczekać, że zdążymy je jeszcze wychować, bo może się kiedyś okazać, że jest już za późno na wychowanie, że już nie zdążymy nadrobić straconego czasu, że obok nas wyrósł obcy nam człowiek. Czas poświęcany dziecku to jedna z najlepszych inwestycji we własne dziecko, sprzyja budowaniu bliskości i pogłębianiu więzi rodzinnych.

Najważniejsze decyduje się już dziś – teraz! Jutro może być już za późno! Przeanalizujmy więc jeszcze raz swój system wartości, zastanówmy się, co a może kto jest dla nas w życiu najważniejszy? Nie odkładajmy więc na jutro uczestnictwa w wychowaniu. Czego nie zrobimy dzisiaj, nie zrobimy już przecież nigdy!

Oby nigdy żadna z nas nie musiała sobie powiedzieć

Gdybym mogła od nowa …

'Gdybym mogła od nowa wychowywać dziecko,

częściej używałabym palca do malowania, a rzadziej do wytykania.

Mniej bym upominała, a bardziej dbała o bliski kontakt.

Zamiast patrzeć stale na zegarek, patrzyłabym na to co robi.

Wiedziałabym mniej, lecz za to umiałabym okazać troskę.

Robilibyśmy więcej wycieczek i puszczali więcej latawców.

Przestałabym odgrywać poważną, a zaczęła poważnie się bawić.

Przebiegłabym więcej pól i obejrzała więcej gwiazd,

rzadziej bym szarpała, a częściej przytulała.

Rzadziej bym była nieugięta, a częściej wspierała.

Budowałabym najpierw poczucie własnej wartości, a dopiero potem dom.

Nie uczyłabym zamiłowania do wiedzy, lecz potęgi miłości.'

~Diane Loomans Full Esteem Ahead* *Kramer, Tuburton, California

Przedszkole „PATRYK” zostało stworzone z myślą o naszych najmłodszych podopiecznych, jak również o ich rodzicach, dlatego też istniejemy w różnych punktach na terenie Olsztyna.

W Przedszkolu 'Patryk' pracuje w pełni wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna, która zapewnia dzieciom wszechstronny i bezpieczny rozwój. W przedszkolach naszych panuje miła i serdeczna atmosfera, która sprzyja pełnemu rozwojowi naszych wychowanków i nabywania przez nich jak najwyższego na miarę ich możliwości poziomu sprawności i umiejętności, kształtowania pożądanych zachowań, postaw i nawyków, a także gwarantuje doskonałe przygotowanie dzieci do szkoły. W oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego  realizowanych jest szereg programów wspomagających i wspierających rozwój dzieci. Posiadamy bardzo bogatą ofertę zajęć dodatkowych, które stanowią rozszerzony zakres edukacji przedszkolnej.

Chcą sprostać oczekiwaniom dzieci i rodziców nasz kadra stale poszukuje nowych metod, form i środków dydaktycznych uczestnicząc w różnych szkoleniach, kursach oraz kongresach. A nowe doświadczenia nauczyciele wprowadzają w pracę z dziećmi.

Przykładem tego jest ostatni kurs z edukacji polisensorycznej- Link

PRZEDSZKOLE REALIZUJE PRZEDSZKOLNY PROGRAM EDUKACJI KOMUNIKACYJNEJ

-MEDAL EUROPEJSKI PRZYZNANY ZA INDYWIDUALNY PROGRAM ADAPTACYJNY DLA DZIECI