Rozmowa On-Line (godz. 8-20) Napisz do nas... Wyślij

Przedszkole PATRYK - Olsztyn

' Dzi­siej­szy człowiek,

  który żyje miłością i pięknem,

  to dziec­ko,

  które wczo­raj żyło ra­dością.''

~ Ronald Russell  

Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne.

 

 Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne w grupach od 3 do 6-latków wypełnione są zabawami mającymi na celu wszechstronny rozwój mowy i myślenia, rozbudzenie zainteresowań książką, tradycjami oraz wydarzeniami kulturalnymi. Szczególną uwagę zwracamy na rozwijanie umiejętności wspólnej, koleżeńskiej zabawy dziecka w gronie rówieśników. Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci. Czytamy dzieciom najpiękniejsze bajki, baśnie, mity i legendy. Dzieci ćwiczą dykcję, wzbogacają słownictwo, recytują poezję. Dziecko odkrywa teatr zarówno jako widz, jak i aktor.

 

Jednym z naszych głównych zadań jest kształtowanie ważnych uczuć poprzez literaturę. Zajęcia z zakresu rozwijania mowy i myślenia wdrażają do nauki czytania i pisania oraz doskonalą nabyte umiejętności.

 

Na zajęciach matematycznych dzieci uczą się podstawowych pojęć matematycznych i orientacji przestrzennej. Dzieci poznają cyfry, liczby i podstawowe znaki matematyczne. Poprzez gry i zabawy ruchowe, książki, czy filmy, dzieci zapoznają się z prostymi problemami społeczno-moralnymi, przyrodą i techniką. Duży nacisk kładziemy na rozwijanie wyobraźni i zainteresowań dziecka.

Kontakt do biura:

ul. 11 Listopada 5

10-104 Olsztyn

 Tel/Fax: (89) 535 33 66 
Tel: (89) 535 40 91

© Przedszkole PATRYK - Olsztyn, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: © RevolWEB