Witamy w Przedszkolu „Patryk” przy ul. Wiecherta 9.

Pierwszą oznaką, iż w owym budynku znajduje się przedszkole, jest odgłos muzyki, śpiewu i radości dziecięcej. Dzieci z uśmiechem na twarzy wchodzą do placówki i w takim samym humorze ją opuszczają.

W naszym przedszkolu znajdują się trzy grupy wiekowe.

Zapewniamy dzieciom wszechstronny rozwój psychofizyczny oraz intelektualny pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry, otwartej na potrzeby dziecka oraz pracujemy z dziećmi najnowszymi metodami i formami pracy. W pracy pomagają nam specjaliści: logopeda, pedagog, językowcy (j. angielskiego i j. niemieckiego). Oferujemy bogatą ofertę zajęć dodatkowych wliczonych w czesne przedszkola.

Uczestniczymy w życiu społeczności lokalnej, współpracujemy z bibliotekami, muzeami, bierzemy udział w konkursach i festiwalach, wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców osiedla. Organizujemy liczne wycieczki, imprezy przedszkolne, warsztaty dla rodziców, wyjścia, spotkania z ciekawymi ludźmi. Dajemy rodzicom możliwość współdecydowania w sprawach przedszkola, podejmowania działań na jego rzecz i rzecz dzieci.

Posiadamy ładne, estetyczne, przestronne, słoneczne, kolorowe, bogato wyposażone sale dla dzieci, salę gimnastyczną, dużą, przestronną stołówkę. Korzystamy z trzech placów zabaw usytuowanych wokół przedszkola.

Dbamy o odpowiednie warunki harmonijnego rozwoju, uczuć, myślenia, umiejętności społecznych i moralnych. Kształtujemy w dzieciach wrażliwość muzyczną, plastyczną, tworzymy im warunki do poznawania i zdobywania wiedzy o otaczającym świecie. Wdrażamy, aby dziecko nauczyło się samodzielności, czuło się bezpiecznie. Przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole podstawowej, która także znajduje się w naszym budynku.

Dziecko jest przecież „zapowiadającą się zorzą człowieczeństwa, istotą chłonną i ciekawą wielkiego świata ludzi'.