Przedszkole które powstało z prawdziwej miłości...

Przedszkole 'PATRYK' zostało stworzone w 2002 roku, na ulicy Wiśniowej 11, nie powstało bez przyczyny ponieważ wtedy do przedszkola musiałam posłać swoich kochanych chłopców. Byłam pełna obaw tego co może ich spotkać w przedszkolu, dlatego jako mama chciałam być pewna, że przedszkole do którego pójdą zapewni im wspaniałą zabawe i rozwój intelektualny. W ten sposób wraz z mężem zdecydowaliśmy, że jako nauczyciele sami założymy przedszkole.

Od samego początku musiałam mieć pewność, że kadra jest w pełni wykształcona i ma podejście do dzieci. W końcu te osoby zajmowały się najcenniejszym skarbem każdego rodzica. Bałam się jak moje dzieci poradzą sobie w przedszkolu. Rozstanie z mamą nigdy nie jest proste, lecz starania nauczycielek zmierzające do zmniejszenia stresu uwieńczone zostały sukcesem i sprawiły, że dzieci szybko zaaklimatyzowały się w nowym miejscu. Po kilku dniach chętnie zostawali w przedszkolu, a z czasem dzieci pokochały przedszkole i traktowały jak dom rodzinny. To był dla mnie dowód, ze czas i trud poświecony stworzeniu przedszkola nie poszedł na marne, i że moje przedszkole jest miejscem idealnym dla dzieci.

Szeroka gama zajęć dodatkowych jest po to by każde dziecko spędzało czas w przedszkolu aktywnie - muzyka, rytmika, tańce, szachy i inne pozwalają dzieciom na wszechstronny rozwój i odkrywają uzdolnienia i talenty. Czas spędzony w przedszkolu to okres najszybszego rozwoju dziecka i zadaniem przedszkola jest tak zoragnizować zajecia, aby w maksymalny sposób wykorzystać możliwości dziecka i w formie zabawy przekazac jak najwięcej treści eudkacyjnych. Dobre przedszkole przygotuje dziecko do nauki w następnych etapach edukacyjnych. Zapewni wysoką zdawalność na egzaminach zewnętrznych - moje dzieci są tego dowodem, a przecież oferta zajęć dodatkowych od 2002r. była z roku na rok poszerzana.

Mówi się, że 'niska cena - to niska jakość' - u ans tak nie jest, my po prostu obniżyliśmy koszty stałe (więcej tutaj) nie wpływające na jakość przedszkoli, w dodatku jako przedszkole w olsztynie mamy najbogatszą ofertę zajęć dodatkowych, które porwadzą nauczyciele zatrudnieni na etatach o kierunkowych kwalifikacjach, potwierdzonych tytułami magisterskimi. Dziś możemy zapewnić, że wychowawcy w przedszkolu 'PATRYK' są najlepszymi nauczycielami dla waszych dzieci.

Zarzucają naszemu przedszkolu dużą rotację kadry, ale drogi rodzicu, odpowiedz na to pytanie sobie sam, czy chciałbyś żeby Twoim dzieckiem zajmowała się osoba, która nie ma podejścia do dzieci? Wykształcenie zdobyć może zdobyć każdy, ale nieliczni posiadają wrodzony dar zajmowania się dziećmi i własnie takich ludzi musimy wybrać do opieki nad waszymi pociechami. To niestety wiąże się z koniecznością weryfikacji wykształcenia z predyspozycjiami. Każdy nauczyciel pracujący w naszym przedszkolu musi mieć to 'coś'. Dajemy szansę nauczycielowi sprawdzenia się w roli wychowawcy w przedszkolu, jednak nie każdy sprawdza się w tej roli. Czy chcielibyście by waszym dzieckiem zajmował się ktoś, dla kogo wasze dziecko nie jest najważniejsze.

Przedszkole 'PATRYK' prowadzi politykę zdrowego żywienia. Jadłospis jest przygotowywany w oparciu o normy zywieniowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Żywienie to bardzo ważna kwestia w życiu młodego człowieka. Nasze przedszkole ma własną kuchnię, która zapewnia posiłki smaczne zdrowe i wysokiej jakości. Dostosowywujemy jadłospis do indywidualnych wymagań dziecka, ze względu dietę lub alergię. Każdy rodzic może być spokojny, że posiłki w przedszkolu są smaczne, zdrowe i dobrej jakości.