Anglojęzyczne Przedszkole Patryk

Mieści się w domu handlowym INKA przy ul. Nowowiejskiego 1.

Tutaj dzieci każdego dnia rozwijają swoje umiejętności przede wszystkim językowe. Języka angielskiego uczą się  w naturalny sposób, nie tylko podczas zajęć lecz przede wszystkim podczas codziennych czynności tj. podczas posiłków, zabaw, spacerów, czynności higienicznych. W czasie zajęć skupiamy się przede wszystkim  na nauce dwóch sprawności: mówienia i słuchania.

Umiejętność słuchania rozwijamy głównie przez: osłuchanie z brzmieniem języka angielskiego oraz odpowiadanie na proste polecenia i pytania. Natomiast doskonalenie umiejętności mówienia następuje poprzez:

- powtarzanie za nauczycielem,

- śpiewanie piosenek, recytowanie wierszy

- budowanie prostych wypowiedzi.

Dodatkowo zajęcia urozmaicane są poprzez rozmaite prace plastyczne, techniczne oraz ćwiczenia przygotowujące do nauki sprawności pisania. Swoje umiejętności językowe przedszkolaki pokazują na każdej uroczystości przedszkolnej, recytując wierszyki i śpiewając piosenki.

Zaletą przedszkola są duże, przestronne sale, dzięki czemu dzieci mają dużo miejsca do zabaw i figli oraz bogata oferta zajęć dodatkowych tj. rytmika, taniec, logopedia, język niemiecki, w-f.

Zajęcia w przedszkolu prowadzi wykwalifikowana kadra:

Wychowawca grupy Misiaki: 3,4-latki Marzena Wojnarska

Wychowawca grupy Motylki: 5,6-latki Teresa Małgorzata Oleszczuk