Angielski- Codziennie!!!

“They think they’re playing, We know they’re learning”

W naszych przedszkolach nauka języka angielskiego poprzez zabawę odbywa się codziennie już od najmłodszej grupy 3-latków. Małe dzieci mają naturalny dar przyswajania języków obcych, ponieważ oprócz znakomitej pamięci, doskonale słyszą wszelkie dźwięki. Z łatwością przychodzi im śpiewanie w języku obcym, mimo, ze nie potrafią się nim jeszcze posługiwać. Wiedzę zdobywają poprzez naśladowanie oraz gry i zabawy. Podczas zajęć język wyrażany jest poprzez muzykę, grę ciała, ekspresję artystyczną, co wpływa na rozwój dziecka.

Zagadki, gry, piosenki, rymowanki, wiersze, szeroki wachlarz interesujących działań o tematyce bliskiej dzieciom i łączącej ich świat wyobraźni z rzeczywistymi sytuacjami znanymi z ich otoczenia oraz przyjazna, zabawowa atmosfera sprawiają, że uczenie się języka angielskiego jest łatwe i przyjemne.

Różnorodność i bogactwo ćwiczeń skutecznie zachęca do poznawania języka i rozwijania sprawności językowych oraz zapewnia naturalny kontekst do porozumiewania się po angielsku. Dzieci mówią o swoim życiu, domu, przyjaciołach, rodzicach a także ulubionych zabawach czy bajkach.